Protipožiarne sťahovacie schody Aristo

Schody s plechovým sendvičovým vekom zabudované do stropu. Vo vnútri veka je tepelná a protipožiarná izolácia. Medzera medzi vekom a rámom je utesnená protipožiarnou napeňovacou páskou.

 Na konštrukcii rámu je pripevnený skladací rebrík spojený s vekom. Celý priestor schodov je z vrchnej časti uzavretý zatepleným vekom. Obidve veká sú v štandardnom prevedení vybavené pákovým mechanizmom pre synchrónne otváranie. Spodné veko je z podhľadovej časti nastriekané bielou farbou a kryté ochrannou fóliou, drevené časti horného veka sú ošetrené fungicídnym roztokom a použitá preglejka je odolná voči vode. Nášľap je vybavený protišmykovou pryžovou páskou.

 Protipožiarná odolnosť je overená v skúšobnom inštitúte v sadrokartónovej konštrukcii stropu. Sťahovacie schody Aristo splňajú dva základné požiadavky: nehorľavost 45minut a vďaka systému dvojice vek zateplenia s tepelným prestupom U = 0,66 W/m2.K..

Prevedenie: protipožiarne
Umiestnenie: strop
Veko: sendvičové – drevený rám opatrený fungicídnym roztokom proti plesniam a hubám vyplnený izolačnými materiálmi je opláštený pozinkovaným plechom, pohľadová časť je lakovaná v bielej farbe a krytá ochrannou fóliou
Zateplenie: áno, k = 0,66 W/m2.K
Protipožiarna odolnosť: áno, EI145/EI245/EW45
Farba rámu: biela RAL krytá ochrannou fóliou
Farba schodníc: šedá RAL